ოსკარი 2018

ოსკარი 2018-ის ნომინანტები ცნობილია

0 კომენტარი
ფოტო: oscars.com

ოსკარის 90-ე ცერემონიის ნომინანტების სია ცნობილია.

წლის მთავარი დაჯილდოვება 4 მარტს გაიმართება და მას ჯიმი კიმელი გაუძღვება.

 

საუკეთესო ფილმი

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი

გარი ოლდმენი, Darkest Hour

ტიმოთი შალამე, Call Me by Your Name

დენზელ ვოშინგტონი, Roman J. Israel, Esq.

დენიელ კალუია, Get Out

დენიელ დეი-ლუისი, Phantom Thread

 

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

ფრენსის მაკდორმანდი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri

სირშა რონანი, Lady Bird

სალი ჰოუკინსი, The Shape of Water

მარგო რობი, I, Tonya

მერილ სტრიპი, The Post

 

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი

სემ როკველი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri

უილიამ დეფო, The Florida Project

ვუდი ჰარელსონი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri

რიჩარდ ჯენკინსი, The Shape of Water

კრისტოფერ პლამერი, All the Money in the World

 

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

ელისონ ჯენი, I, Tonya

ლორი მეტკლაფი, Lady Bird

ლესლი მენვილი, Phantom Thread

მერი ჯეი ბლიჯი, Mudbound

ოქტავია სპენსერი, The Shape of Water

 

საუკეთესო რეჟისორი

გილერმო დელ ტორო, The Shape of Water

პოლ ტომას ანდერსონი, Phantom Thread

ჯორდან პილი, Get Out

კრისტოფერ ნოლანი, Dunkirk

გრეტა გერვიგი, Lady Bird

 

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი

The Big Sick

Get Out

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი

Call Me by Your Name

The Disaster Artist

Logan

Molly’s Game

Mudbound

 

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

A Fantastic Woman (ჩილე)

The Insult (ლიბანი)

Loveless (რუსეთი)

Body and Soul (უნგრეთი)

The Square (შვედეთი)

 

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Vincent

 

საუკეთესო მუსიკა ფილმისთვის

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

საუკეთესო სიმღერა ფილმისთვის

Mighty River - Mudbound

Mystery of Love - Call Me by Your Name

Remember Me - Coco

Stand Up for Something - Marshall

This Is Me - The Greatest Showman

 

საუკეთესო მხატვრობა

Beauty and the Beast

Blade Runner: 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

 

საუკეთესო კოსტიუმები

Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria & Abdul

 

საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა

Darkest Hour

Wonder

Victoria & Abdul

 

საუკეთესო ოპერატორული ნამუშევარი

Blade Runner: 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

 

საუკეთესო მონტაჟი

Baby Driver

Dunkirk

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

ხმის საუკეთესო მონტაჟი

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები

Blade Runner 2049

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

 

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი

Abacus: Small Enough to Jail

Faces/Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island

 

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი

Edith and Eddie

Heaven Is a Traffic Jam on the 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

 

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ფილმი

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote: All of Us

 

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

ახალი ვიდეო მეტი ვიდეო

შსს: დავაკავეთ ბიზნესპარტნიორები, რომლებმაც დავის გადასაწყვეტად კანონიერ ქურდებს მიმართეს

კომენტარები